ASKED QUESTIONS

Vai iespējams inventāru īrēt droši arī karantīnas laikā?


Jā, mums ir izstrādāta īpaša sistēma, kā mēs dodam inventāru šajā laikā. Tas ir ērti, sterili un droši. Viss inventārs tiek pēc katras lietošanas cītīgi dezinficēts.
Vai nepieciešams vilkt glābšanas vesti?


Jā, glābšanas veste ir obligāti jāvelk, tādi ir drošības noteikumi un likums uz ūdens.
Vai laivojot un supojot nepieciešamas hidrotērps?


Nē, hidrotērps nav nepieciešams. Bet, ja vēlies, tad droši vari to vilkt.
Vai pie jums ir ģērbtuve?


Jā, pie mums ir ērta ģērbtuve un iespēja brauciena laikā atstāt savas mantas pie mums drošā skapī.
Kur novietot auto?


Braucot pie mums, auto var atstāt maksas stāvvietā mums blakus, Andrejostas jahtkluba teritorijā 1 eur/h vai Andrejsalas teritorijā, tā arī ir maksas stāvieta, 3 eur/12h. Mēs gan iesakam ierasties ar velosipēdu jo to varēsiet pieslēgt tieši pie laivu nomas.
Vai ir, kur novietot velosipēdu?


Jā, mums šobrīd top jaunas un ļoti ērtas velo novietnes, bet neaizmirsti paņemt savu saslēdzēju līdzi, lai velosipēds ne tikai smuki stāvētu, bet arī droši.
Vai var braukt laivā viens?


Jā, vari airēt viens divvietīgajā smailē un ar to tiksi galā tikpat labi kā divatā. Ja tev ir iepriekšēja pieredze un jūties par sevi pārliecināts vai gatavs apgāsties vari izvēlēties vienvietīgo jūras kajaku. Vēl vienmēr pastāv iespēja kāpt uz SUP, bet jārēķinās, ka tam nebūs tik raitas gaitas kā laivai.
Vai varam laivot trijatā?


Jā, ja trešais ir bērns līdz 8 gadiem vai mājdzīvnieks :), ja tomēr esat 3 pieaugušie tad labākais risinājums būs divas laivas. Ar divietīgo smaili labi tiks galā arī viens, bet vienvītīgo kajaku labāk gan izvēlēties tikai tad ja ir pieredze.
Vai var laivot/ supot alkohola reibumā?


Nē, alkoholu uz ūdens ir stingri aizliegts lietot! Inventāru neizīrēsim iereibušiem cilvēkiem. Ja gribas nosvinēt braucienu to noteikti var izdarīt pēc brauciena, kādā no Andrejostas vai Andrejsalas restorāniem.
Vai lielie prāmji tādi kā Tallink neuzbrauks virsū?


Līdz šim nevienam nav uzbraucis, neizaicini to, bet ja nopietni prāmji no piestātnes atiet un pienāk noteiktos laikos, kuri ir zināmi arī mūsu instruktoriem. Atejot no piestātnes prāmji signalizē ar signālu, kuru noteikti nepalaidīsi garām un to dara ļoti lēnām. Nebaidies no tiem, bet lieka piesardzība noteikti nāks tikai par labu.
Ko darīt, ja līst lietus?


Viss ir pašu rokās, cik lielu piedzīvojumu vēlies. Piemēram, saulainā vasaras dienā, lietus ir pat atvēsinošs. Rīgas kanāla loka braucienam vējš arī netraucēs. Galvenais pirms brauciena apskaties laika prognozi un atiecīgi sagatavojies.
Vai es to spēšu?


Protams, ātrāk vai lēnāk. Galvenais ir motivāciju un vēlme izbaudīt jaunu pieredzi. Līdz šim visiem tas ir izdevies :), ja tomēr ir baža tad piesakies kādā braucienā, kuru vadīs mūsu instruktori. Par šiem braucieniem uzzini mūsu Facebook lapā https://www.facebook.com/rigaslaivas.
Vai varu noīrēt inventāru un doties airēt citur?


Jā, iepriekš piesakot, var noīrēt gan laivas, gan SUP dēļus, arī komandas SUP un braukt, kur vien vēlaties. Līdzi dodam arī saites laivu nostiprināšanai uz jumta.
Kādi rīt būs laikapstākļi un cikos riet saule?


Ieskaties www.meteo.lv un www.yr.no
Vai laivu var apgāzt?


To izdarīt ir grūti, bet, ja ļoti vēlās, tad viss ir iespējams. Ja vēlies to izdarīt iesakam piecelties kājās un uzdejot, bet ja nevēlies, tad noklausies kārtīgi instruktora sakāmo!
Vai nepieciešama iepriekšēja pieredze, lai nostāvētu uz SUP dēļa?


Nav obligāta, jo SUP dēlis ir stabils un airēt to var ātri iemācīties. Mūsu instruktori noteikti sniegs tev īso ieskatu par to kā to vislabāk izdarīt!

Ja Tev ir vēl, kāds jautājums, ko vēlies mums uzdot, tad nekautrējies un piezvani vai uzraksti mums

 

Telefons: +371 29 333 032

 

e-pasts: rigaslaivas@luzumpunkts.lv