top of page

MARŠRUTI

RĪGAS LOKS

66163_edited.jpg

2-3h

download_edited.png

7km

25 EUR - 2 vietīgā smaile

25 EUR - vienvietīgais kayak

15 EUR - SUP

50EUR - Komandas SUP

Ko darīt, kad laiskā darba dienas pievakarē vai brīvdienās prāts rosās ap piedzīvojumiem, bet Tev šķiet, ka esi iestrēdzis starp pilsētas mūriem? Nāc ciemos pie mums uz Rīgas Laivām Andrejostas Jahtklubā un dodies iepazīt Rīgas pilsētas dinamiku no pavisam cita skatu punkta. Ņem līdzi draugus, sievu, vīru, bērnus, suņus, un sēdies mūsu kajakos vai uz SUP dēļiem, lai dotos Rīgas kanāla neizsīkstošā rituma izpētē. Pa ceļam sveiciniet mazo kuģīšu kapteiņus, vai kanāla malā laiski izgūlušos pilsētniekus, kafejnīcas “Pagalms” ballītes un dinamiskos atpūtniekus. Karstās dienās veldzēties braucot cauri kanāla strūklakām, vai skatīt tajās rotājošās varavīksnes. Kaut kur pa ceļam satieciet arī slaveno Rīgas kanāla bebru - cilvēki stāsta, ka visbiežāk esot manāms pie Latvijas Nacionālas Operas klausoties operas ārijās. Tālāk tuvojoties tirgus kanāla pagriezienam, izairējot zem Stockmann tirdzniecības centra, sastopiet pavisam citu Rīgu – mazliet pelēku, darbīgu, industriāli romantisku, pēc tam ieslīdiet atklātajā Daugavā un baudiet Vecrīgas panorāmu. Vakaros tā baudāmi visskaistākie un košākie saulrieti, ar skatu uz Dzelzceļa, Akmens, Vanšu tiltu un Saules akmeni. Reizēm tie ir dūmakaina zelta pielieti, citkārt tie kvēlo ugunīgi sārtos toņos tā, ka liek elpai aizrauties. Tie mazie dzīves brīži ir tie paši neaizmirstamākie.

Tālāk, kad esat mierpilni izslīdējuši cauri visiem skaņu, krāsu, urbāno siluetu piedzīvojumiem, lēnām atgriežaties atpakaļ pie mums Andrejsalā. Bieži nākas airēt garām Rīgas Pasažieru ostā noenkurotajiem milzu prāmjiem, kas pats par sevi ir vēderu kņudinošs piedzīvojums. Ja pietiek enerģijas, izmetiet loku gar AB Dambi un apskatiet visu Vecrīgas panorāmu no otras Daugavas puses.

Šo pašu maršrutu iespējams pārvērsts par naksnīgās Rīgas piedzīvojumu un baudīt braucienu pilsētas gaismu ielokā.

ZUNDAS KANALS

66163_edited.jpg

3-5h

download_edited.png

11km

30 EUR - 2 vietīgā smaile

30 EUR - vienvietīgais kayak

Mūsu Zundas kanāla maršruts ļaus iepazīt uzreiz divus Daugavas kanālus. Zundas kanāls jeb Zunds sākās pie Āgenskalna līča, bet mūsu maršruta sākumā jūs dosieties cauri Rīgas Pilsētas kanāla urbānajai rosībai, tad ieslīdot Daugavas plašumā un šķērsojot to līdz AB Dambim, kur tālāk jau sastapsiet pavisam citu Rīgu. Mierpilnu, klusu, mazliet robustu.

Līdz 30. gadiem Zunda krastā atradās vairākas kuģu un laivu būvētavas, un remonta darbnīcas, tagad slīdot garām joprojām var manīt to vēsturiskās paliekas. Apairējot apkārt Ķīpsalai nonāksiet atkal Daugavā, kur nāksies mazliet pacīnieties ar tās pretstraumi, lai savu piedzīvojumu noslēgtu atpakaļ pie mums Andrejsalas Jahtklubā.

KUĢU BŪVĒTAVA

66163_edited.jpg

5-6h

download_edited.png

15km

30 eur - 2 vietīgā smaile

30  eur - vienvietīgais kayak

80* eur - transports

Šis maršruts liks aizrauties elpai. Dodieties iekšā Daugavā un airējiet uz Rīgas Tirdzniecības ostu, kur sastapsiet iespaidīgos ceļamkrānus un milzu kravas kuģus, kuriem, lēni slīdot garām nelielajā laivā, sirds metīs kūleņus, jo to izmērs ir patiesi varens. Ostas darbība nekad neapstājās, saule atspoguļojās milzu kuģu un ceļamkrānu metālu virsmās, viscaur plūst industriāla dūmaka un tajā visā rodama mistiska romantika. Pēc ostas airējiet cauri Sarkandaugavai uz Kuģu būvētavu, kur gaida jau nākamie sirreālie skati ar milzu kuģiem, izceltiem uz sausajiem dokiem, nerimstošu rosību, un remonta skaņām. Mūsu mazās laivas un šo milzeņu izmēri nav salīdzināmi.

Pametot kuģu būvētavu ieslīdēsiet Ķīšezera ūdeņos un tur jau pārņems pavisam citāds miers, putnu skaņas, visapkārt esošais zaļums un ezera nomierinoši viļņi. Šī ir lieliska vieta košiem saulrietiem darba dienu vai brīvdienu vakaros.

Maršruts noslēdzas pie Cabo Cafe, bet, ja ir vēlme un spēks, tad var airēt arī visu ceļu atpakaļ līdz Andrejostai.

* transporta 1 līdz 6 laivām, tā jāprecizē rezervējot laivas

APKĀRT SALĀM

66163_edited.jpg

3h-5h

download_edited.png

14km

30 eur - 2 vietīgā smaile

30 eur - vienvietīgais kayak

Rīga ir pārsteidzoša. Tā ir tik kontrastaina un sajūtu, ka esi izbēdzis lielpilsētas plašumus var noķert pat nedodoties tālu ārā. Sēdieties laivās un airējiet iepazīt trīs Rīgas salas no ūdens puses. Sākumā dodieties cauri Pilsētas kanālam, pēc tam ieairējot Daugavas plašajos ūdeņos, iegriežamies Mazās Daugavas pārsteidzošajā mierā, kur slēpjas ne viens vien pārsteigums. Pa kreisi rodama Riga Wake veikparka miera oāze, aiz kuras braši slejās Latvijas Televīzijas ēka, savukārt pa labi atpūtniekiem tik ļoti iemīļotais Lucavsalas atpūtas parks. Airējot tālāk dodieties pretī mazliet pamestajai, zaļajai Zaķusalai ar stalti izslējušos Televīzijas torni, labajā pusē redzams urbānais Ķekavas grillparks ar ne vienu vien graffiti, arī piemineklis Lucavsalas aizstāvjiem. Apairējot apkārt Lucavsalai dodieties iekšā Bieķeņgrāvī, no kura varēs novērot Lucavsalas dārza māju savdabīgo šarmu un tālāk paslīdēt zem rosīgā Mūkusalas apļa. Paairēt garām Gaismas pilij un AB dambim, pavērot Vecrīgas panorāmu no otras puses un tad jau doties atpakaļceļā pie mums uz Andrejsalu, vai pagarināt maršrutu un izairēt cauri Zundas kanālam.

TAVA IZVĒLE

66163_edited.jpg

1h-??h

download_edited.png

1km-??

25 eur/12h - 2 vietīgā smaile

25 eur/12h - vienvietīgais kayak

25 eur/12h - SUP

80 eur/12h - KOMANDAS SUP

Dodies jebkur. Brauc uz Andrejostu, paņem mūsu inventāru un laid savos piedzīvojumos. 

bottom of page